Avsnitt 30 – Vinter med Jacob Thorsell
Del 6 i vår vinterserie och tidernas minst hemliga gäst är här. Vi avslöjade ju redan i förra avsnittet att Jacob skulle vara gäst och nu är dagen kommen när vi ger er detta.
Ett mycket intressant samtal med en oerhört jordnära och målmedveten kille. Vi pratar om både tuffare tider och bättre säsonger. Uteblivna ersättningar och petningar, hur handskas man med sånt? Framgångar och guldmedaljer därefter, hur gör man för att inte sväva iväg då?
Ja, detta och mycket mer törs vi utlova i dagens avsnitt, vi önskar er en trevlig stund!
Bästa hälsningar /Anders och Simon
Gillar du det vi gör får du mer än gärna stödja oss med en slant. Enklast gör du det genom att klicka på patreon-loggan nedan. Tack på förhand!
För att lyssna på dagens avsnitt klickar du på vår logga här nedan.
Vi finns även på iTunes – Klicka här!
Detta inlägg publicerades i Avsnitt och märktes metanol, metanolpodd, Metanoltweet, poddcast, Speedway, vinterserie, vinterspecial.